Miten koukutan lisää vapaaehtoisia seuratoimintaan? -webinaari

3.2.2021

Miten koukutan lisää vapaaehtoisia seuratoimintaan?

Ringetteseuran rekrytointikoulutus ti 9.2.2021 klo 17-20

Vastuulliset, osaavat ja innostuneet toimijat ovat seuran parasta "pääomaa". Henkilörekrytointi on seuran ydinprosessi, johon kannattaa panostaa. Koulutuksessa paneudutaan vapaaehtoisten ja palkallisten toimijoiden rekrytointiin. Koulutuksessa tarkastellaan ja työstetään seuran rekrytointisuunnitelmaa.

Koulutuksen teemat:

  • Seuratoiminnan nykytila ja ydintehtävät
  • Erilaiset toimijat seuratoiminnassa
  • Rekrytointisuunnitelma
  • Käytännön toimenpiteet

Kouluttajana toimii Keski-Suomen Liikunnan seurakehittäjä Laura Härkönen. Laura on työskennellyt viimeiset 17 vuotta päätoimisena kouluttajana ja seurakehittäjänä, minkä lisäksi hänelle on kertynyt kokemusta urheilu- ja seurakentästä muun muassa lajiliiton aluepäällikkönä, urheiluseuran toiminnanjohtajana, valmentajana sekä myös liikunnanopettajana.

Ilmoittautuminen 31.1.2021 mennessä merja.markkanen@ringette.fi

Ilmoittautumisen yhteydessä saat linkin webinaariin.

Osallistuminen on ilmaista.